Каталог
12
Manager Напишіть нам, якщо Вам треба щось підібрати, зробити додаткові заміри одягу чи з будь-яких інших питань. Ми з радістю допоможемо!
Каталог
Ua
Ru
Каталог
Все для немовлят
Одяг
Взуття
Іграшки
Догляд та гігієна
Прогулянки та поїздки
Спорт та відпочинок
Все для школи
Рюкзаки та сумки

Що купити до народження дитини: список необхідних покупок на перші місяці

Дата пологів стає все ближчою. Ви, ймовірно, трохи схвильовані – ще стільки потрібно встигнути до бажаної дати! 

Перший місяць після народження малюка часто описують як найскладніший, але й найзахопливіший. Щоб приємних емоцій було значно більше, ніж складнощів, рекомендуємо ретельно підготуватися заздалегідь. 

Що потрібно новонародженому на перший час (перший місяць)

Ми підготували список основних речей для новонародженого на перший місяць життя. Зібрати сумку в пологовий будинок краще десь між 35 і 38 тижнем вагітності. У цей час у вас, найімовірніше, залишиться ще близько двох тижнів до пологів, і ви можете внести невеликі зміни залежно від потреб. 

Список для малюка в пологовий: все що потрібно до дрібниць

У пологовому будинку вашому малюкові не потрібно буде багато речей, головне, щоб поруч були ви і ваше тепло. Проте, основне необхідно буде взяти з собою. 

По-перше, подбайте про пелюшки. У пологовому будинку, найімовірніше, такі будуть, але вони можуть швидко бруднитися або бути недостатньо м'якими. Краще підібрати самостійно комплект одноразових і багаторазових пелюшок, якими можна буде вкрити малюка. 

По-друге, купіть комплект одягу. Вам можуть знадобитися:

  • боді
  • шапка, шкарпетки або пінетки; 
  • така дрібниця як хустинка чи нагрудник. 

Зверніть увагу на місяць, коли народиться дитина. Подумайте про погоду. Якщо буде холодно, крім класичного набору з боді-чоловічком, обов'язковими будуть шапочка і шкарпетки. Можуть знадобитися рукавиці, особливо, якщо малюк часто травмує шкіру обличчя нігтиками. Але зверніть увагу: не купуйте їх багато на перший час, не всі дітки люблять їх носити. 

Перший одяг буде для вас особливим, ви зможете зберегти його і згадувати про те, як забирали своє диво з пологового будинку. 

По-третє, не забудьте про засоби гігієни. У лікарні вам можуть надати перші памперси, креми та інші речі, але краще запастися ними самостійно. 

Як підготуватися до виписки: які мастхев речі купити

Для виписки найважливішими є два предмети: красивий конверт і автокрісло. У конверті малюкові буде комфортно і в літній, і в зимовий час. Крім того, він матиме гарний вигляд на фотографіях, які ви, найімовірніше, будете робити. 

Автокрісло потрібне для того, щоб безпечно їздити в автомобілі. Ви можете не купувати його відразу ж, якщо впевнені, що в перший рік життя дитини не будете часто подорожувати. Однак навіть у такому разі вам потрібно буде позичити його, взяти в оренду або найняти водія (якщо ви їхатимете на таксі), у якого є автокрісло. 

Необхідні речі додому в перші дні після пологового: що придбати в першу чергу 

У перші дні вдома вам потрібно буде значно більше речей, ніж у пологовому будинку. Це шапки та шкарпетки, особливо, якщо у вас «зимовий» малюк. Також вам знадобляться серветки. Багато серветок, адже в перший час діти часто зригують. Краще використовувати багаторазову м'яку тканину, яку одразу ж можна буде кидати в прання з безпечними для дітей засобами. 

Далі вам потрібно буде подбати про підгузки. Не потрібно брати одразу багато одного розміру, діти швидко ростуть. Важливо, щоб вони були без ароматизаторів і не подразнювали ніжну шкіру. Може трапитися ситуація, коли з'являється алергія на кілька моделей, тож підбирайте, поки не знайдете оптимальний варіант. Уже після цього можна купувати цілу пачку. 

Що знадобиться в перший рік життя дитини

Товарів на перший рік буде дуже багато. Це іграшки, товари для купання, дитячі меблі та інші. Щось можна купити ще до народження, а щось потрібно буде докуповувати поступово. Ідеальним варіантом буде, якщо ви знайдете офлайн або дитячий інтернет-магазин, у якому буде більшість товарів і ціна, яка вас влаштовує. Покупки в одному місці значно полегшують життя, економлять час і дають змогу зосередитися на найважливішому – розвитку малюка. 

Що потрібно купити для догляду за немовлям: товари для купання, засоби гігієни 

Крім підгузків, вам також знадобляться дитячі серветки. Це настільки універсальна річ, що її потрібно буде багато. Дуже багато. Серветки ви будете використовувати для підмивання дитини, прибирання будинку, витирання поверхонь, витирання після відрижки – потрібно, щоб вони постійно були під рукою.

Обов'язковим предметом гігієни є крем від попрілостей. Він знімає хворобливі відчуття, сприяє відновленню шкіри, особливо, під час підбору підгузків. 

Для купання вам знадобиться дитячий лосьйон. Його не потрібно використовувати відразу ж, але з часом з'явиться необхідність догляду за шкірою. Правильно підібраний лосьйон зможе поліпшити стан під час екземи, сухості шкіри, себорейного дерматиту, які часто хвилюють немовлят. 

Пам'ятайте, що за перших неприємних симптомів потрібно консультуватися з вашим педіатром. 

Перші меблі та аксесуари для них: ліжечко, крісло, люлька, манеж

Кокон

Від самого початку потрібно купити візочок і ліжечко – це два місця, де дитина спатиме найчастіше. Не всі діти одразу ж «привчаються» до ліжечка, однак, ви можете підібрати модель-трансформер або модель, яка витримує малюка до 3–5 років, тож такі меблі однаково не простоюватимуть. 

Хорошим варіантом буде спеціальна люлька-крісло для немовляти. Ви зможете носити її з кімнати в кімнату, щоб не відчувати дискомфорту, наприклад, під час готування їжі або відпочинку. Дитина спокійно спатиме в міні-ліжечку, а ви займатиметеся власними справами. 

Уже згодом вдалою покупкою буде манеж, де малюк зможе безпечно гратися. Деякі манежі можна використовувати з самого народження замість ліжечка. 

Приладдя для годування немовляти 

Спочатку вам знадобляться лише кілька баночок і суміш. Список буде невеликим, особливо, якщо ви годуєте грудьми. Не обов'язковою, але такою, що дуже полегшує життя мами, є спеціальна подушка для годування. Вона підтримує голову немовляті і забирає навантаження для вас. 

Корисним девайсом буде стерилізатор для баночок, завдяки йому ви зможете заощадити час і точно будете впевнені в безпеці малюка. Далі в перший рік життя вам знадобиться:

Набір індивідуальний, тому робіть покупки, з огляду на ситуацію. 

Іграшки та інші речі для розвитку

Погремушка

Почати купувати іграшки можна з мобіля. Повісьте його в ліжечко або візочок, щоб малюк вчився фокусувати зір, заспокоювався і просто спостерігав. З часом різних іграшок ставатиме дедалі більше. 

Підбирайте такі іграшки, які не видають різких звуків. Також краще уникати моделей з однотипним рухом, для розвитку краще обирати моделі, які змінюють положення, «ходять», видають різні негучні звуки.

Список необхідних товарів для здоров’я

С особливою увагою слід збирати першу аптечку. Вам можуть знадобитися: 

Також не забудьте додаткові засоби, які вам може прописати педіатр. 

Текстиль і постільна білизна

Для початку не потрібно багато постільної білизни, ви, найімовірніше, використовуватимете пелюшки та конверти. З дорослішанням дитини вже можете купувати постільну білизну з м'яких гіпоалергенних матеріалів. 

Одяг для немовлят

Насправді немовлятам не потрібен великий гардероб. Вони швидко ростуть і часто брудняться. Потрібно купити кілька базових комплектів на зав'язках або кнопках, щоб швидко поміняти комплект за потреби. Вам знадобляться: 

  • боді; 
  • комбінезони; 
  • довгі штани; 
  • сліпи; 
  • шкарпетки або пінетки; 
  • шапочка; 
  • конверт для ніг. 

Також ви можете купити футболки, сукні, костюми та інші елементи одягу. Головне – забезпечити максимальний комфорт малюкові. 

Готовий чекліст для покупок на перші місяці життя дитини

В останньому триместрі підготуйте чекліст покупок – так ви зможете підготуватися до народження малюка. Ми надаємо вам власний варіант, який можна доповнювати на ваш розсуд.

Одяг: 

  • боді (декілька з короткими і кілька з довгими рукавами); 
  • комплект для виписки; 
  • конверт для виписки (в холодну пору); 
  • кілька шапочок; 
  • теплі комбінезони для прогулянок. 

Подгузники

Гігієна: 

  • підгузники – візьміть кілька «нульовок», можете наперед купити упаковку більшого розміру, малюк в перший час швидко набирає вагу; 
  • вологі серветки – підбирайте без ароматизаторів; 
  • крем під підгузник; 
  • дитяче мило; 
  • ножиці з тупими кінчиками; 
  • електроний термометр. 

Годування: 

Бутылочка

Дитячі меблі: 

  • ваночка; 
  • коляска; 
  • столик для пеленання; 
  • іграшки-брязкальця. 

Такі речі як мобіль, стерилізатор суміші, паровий стерилізатор для дезінфекції посуду та іграшок, кенгуру або слінг є дуже корисними, але не обов'язковими на перший час. 

Доповніть список на ваш розсуд. Пам'ятайте: всі речі мають вам подобатися, а процес покупок приносити задоволення. 

Коли купувати речі для новонародженого 

У різних культурах існують забобони про те, що не потрібно купувати одяг і речі для малюка до його появи на світ. Ніби в них можуть оселитися злі духи, дитина не матиме щасливої долі або, що найбільше лякає батьків, вагітність може несподівано перерватися або пологи закінчаться недобре. 

Однак це всього лише забобони. Вони з'явилися за часів, коли медицина була, м'яко кажучи, гіршою, ніж зараз. Тож не дивно, що ризиків було більше і їх часто пов'язували з абсолютно абсурдними факторами. 

Подумайте самі: після народження малюка останнє, про що ви хотіли б думати – глобальна закупівля речей. Тому купити базові речі ще до поїздки в пологовий будинок буде раціональним рішенням. 

Якщо ви все ж хвилюєтеся, ось кілька порад:

  • Не потрібно купувати надто багато речей, достатньо лише найнеобхіднішого на перший місяць, адже малюк буде швидко рости, і ви можете просто не вгадати з розмірами. 
  • У більшості магазинів є функція бронювання речей, особливо, якщо це візочки або меблі. Підберіть вподобану модель наперед за тиждень/два до запланованої дати пологів, а додому заберіть її вже після появи малюка на світ. 
  • В інтернет-магазині сформуйте кошик і оформіть замовлення перед запланованою датою пологів. Хтось зможе забрати речі з пошти і підготувати будинок до вашого приїзду, поки ви будете в пологовому будинку. 

Базовий набір речей для лікарні, на перші дні вдома все одно потрібно буде купити наперед. Тому відкидуйте всі забобони і насолоджуйтесь материнством із красивими дитячими речами, які потім будуть вашими кращими спогадами. 

Як підготуватися до народження дитини: поради від «Мама Купи»

Народження дитини – хвилюючий процес, тому краще підготувати все необхідне заздалегідь. «Мама Купи» радить: підготуйте сумку в пологовий будинок з усім необхідним для вас і малюка, щоб ви не шукали потрібні речі похапцем. Покладіть туди зручний одяг для себе і немовляти, туалетне приладдя, медичні документи. Підготуйте автокрісло або візочок, особливо, якщо добиратиметеся додому автомобілем. 

Також переконайтеся, що ваш будинок безпечний. Немовлята швидко ростуть, ви й не помітите, як вони починають перевертатися на животик, повзати і бігати. Підберіть безпечне дитяче ліжечко, кріплення для меблів, захист для розеток і гострих кутів наперед. Так ви точно нічого не проґавите в щоденних клопотах.

Поділитися:
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА РОЗСИЛКУ!
Замовити дзвінок
Або зателефонуйте нам:
Працюємо: пн-пт з 10:00 до 18:00