5 порад як психологічно допомогти дитині під час війниДітям різного віку дуже важливо почуватися в безпеці. Знати, що поруч із ними – дорослі, які завжди підтримають, допоможуть. Особливо це стосується воєнного часу.


Говоріть з дитиною про те, що вона відчуває


• Уважно слухайте дитину, спостерігайте за її поведінкою.
• Поясніть, що відчувати страх – це нормально. Скажіть, що ви боїтеся. Нагадайте, що наша армія захищає нас, і ви вірите, що все буде гаразд.
• Якщо є можливість, нехай дитина малює, ліпить із пластиліну. Це також допомагає висловити емоції.


Будьте поряд


Подбайте, щоб дитина відчувала вашу підтримку. Часто обіймайте її, терпляче відповідайте на ті самі питання, робіть щось разом.


Контролюйте себе та свої реакції


Дітей дуже лякає, коли вони бачать, що дорослі втрачають самоконтроль, надто бурхливо та агресивно реагують на ситуацію. Звичайно, ми також відчуваємо страх, злість, втому. Але намагайтеся бути стабільними. Для дитини це найважливіше.


Пам'ятайте про режим дня та сімейні «ритуали»


Намагайтеся дотримуватись того режиму дня, який був у вас у мирний час. Якщо є можливість, нехай дитина засинає, прокидається, їсть у ті ж години, що раніше.
Якщо у вас є певні ритуали – наприклад, розповідати казку перед сном, співати колискову – робіть це й надалі. Навіть якщо дитина засинає у бомбосховищі.


Продовжуйте грати


Для дитини гра – найкраща терапія. Пам'ятайте, що їм потрібно грати, бігати, стрибати, слухати казки чи дивитися мультики. Добре, якщо в цей час діти мають можливість взаємодіяти з однолітками.Написати відгук

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре